Dom Opieki i Rehabilitacji luksus 2

Zdarza się, że pobyt osoby starszej w domu opieki jest najlepszym rozwiązaniem. Obecnie opieka dla seniora to nie tylko zapewnienie mu komfortu życia, lecz także pomoc w zaktywizowaniu się i łagodzeniu objawów towarzyszących starzeniu się organizmu. Dlatego też, jednym z kryteriów determinujących wybór danej placówki jest weryfikacja zaplecza leczniczo-rehabilitacyjnego. Osoby starsze nierzadko borykają się z różnego rodzaju chronicznymi bólami, schorzeniami i chorobami. A gimnastyka i zabiegi organizowane w domu opieki skutecznie pomagają im w usprawnieniu działania poszczególnych układów w organizmie, zwiększeniu wydolności oraz ogólnej poprawy zdrowia psychofizycznego.

Jak wygląda rehabilitacja w Domu Opieki?

W Domu Opieki i Rehabilitacji Luksus dysponujemy rozwiniętym zapleczem rehabilitacyjnym, na które składają się nie tylko profesjonalna kadra, lecz również w pełni wyposażone gabinety i sale gimnastyczne. To właśnie tutaj oferujemy naszym Podopiecznym szeroki zakres różnorodnych zabiegów i form terapii, które pomagają zmniejszyć dolegliwości bólowe, usprawniają codzienne funkcjonowanie, a także przywracają utracone na skutek choroby lub urazów funkcje organizmu. Prowadzimy zajęcia ogólnokondycyjne, relaksacyjne, rozluźniające oraz te przeciwodleżynowe i zapobiegające przykurczom mięśni. Wśród proponowanych przez nas dedykowanych zabiegów znaleźć można elektroterapię, laseroterapię, krioterapię, magnetoterapię czy światłolecznictwo. Ponadto, zapewniamy nowoczesny sprzęt, taki jak między innymi rowery treningowe, drabinki, materace, stoliki i piłeczki do ćwiczeń manipulacyjnych dłoni. 

Każdego dnia zapewniamy naszym Podopiecznym intensywną, spersonalizowaną opiekę na najwyższym poziomie. Wszelkie stosowane formy terapii zlecane są na podstawie opinii lekarzy i dostosowane są indywidualnie do stanu zdrowia, kondycji fizycznej i samopoczucia Pensjonariuszy. A nad bezpieczeństwem ćwiczeń i zabiegów stale czuwa zespół wykwalifikowanych rehabilitantów i fizjoterapeutów.